2018 web tasarım trendleri

Web geliştirme trendleri hızlı değişir. Bu nedenle oyunun önünde olmak önemlidir ve her zaman avantaj olmuştur.

2018 yılında web tasarım trendleri neler olacak lütfen okuyun. Web tasarım yaparken trendleri bilmek zorundasınız zira trendler internet dünyasında her an değişmektedir.

Daha minimalist web tasarımları
Teknoloji dünyası Apple ile yani iphone cihazlarla birlikte teknolojideki minimalist yaklaşımla tanıştı, web ortamında da daha minimalist yaklaşımlar 2018 yılında aktif olacak. Bununla birlikte cihazlardaki gelişmeler ile parlak ve canlı renkler ile kullanılan fotoğraflardaki parlaklık ve canlılıkta ön planda olacaktır.
UI / UX tasarımlar ile daha görsel ve estetik tasarımlar ön planda olacak dolayısı ile web tasarım çalışmalarında kullanılan görsel içerik daha önce kullandığımız https://getbootstrap.com/ yani bootstrap tasarımlar ile dah açok karşılaşacağız.

Web siteleri ile etkileşim

2018 yılında etkileşimin önemi daha çok artacak ve web sitelerinde kullanıcılar ile etkileşim sağlanıp tıpkı bizim buradaki işportacılar gibi müşteri siteye girdiği anda ilgilenip ikna etme dönemi başlayacak.

PWA (Progressive Web Apps)(Aşamalı Web Uygulamaları)

Google tarafından 2015 yılında duyurulan PWA web sitelerini tıpkı bir uygulama gibi kullanmak ve akıllı cihazlara kaydetme yönetimidir. Tıpkı masa üstüne kısayol oluşturmak gibi.

Yorum yapın